تایتنینگ

امروزه جراحی های زیبایی واژن ( اندام تناسلی بانوان ) که تایتنینگ نیز یکی از آن ها می باشد ، به عنوان محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می روند و روزانه بر شمار متقاضیان آن ها افزوده می گردد. این عمل زیبایی که با عنوان عمل تنگ کردن واژن نیز شناخته می شود ، یکی از اعمال پرطرفدار در حوزه جراحی های زنان و  تخصص متخصص زنان می باشد ؛ لذا افرادی که با این مشکل مواجه هستند می بایست جهت رفع این اختلال و عوارض آن ، به یک پزشک متخصص زنان مجرب و متبحر مراجعه نمایند. دکتر فرزانه حسینی اصل ، جراح و متخصص زنان ، یکی از بهترین پزشکان حوزه زنان در اهواز و خوزستان بوده و با تجربه فراوانی که در این زمینه دارند می توانند نتایج درخشانی را برای بیماران خود رقم بزنند.

 

تایتنینگ

 

علل گشاد شدن واژن

قبل از پرداختن به عمل تایتنینگ و نحوه انجام آن در شهر اهواز یا دیگر مناطق ایران ،  باید بدانیم که در چه صورتی باید از آن استفاده کنیم ؟ چه چیزی باعث گشاد شدن واژن می شود؟ عوامل بسیار زیادی همچون افزایش سن ، کاهش وزن ، بارداری ، زایمان ، تغییر هورمون ها در دوران یائسگی و غیره ؛ همگی از مواردی هستند که می توانند زمینه ساز شکننده و نازک شدن جداره واژن و نهایتا گشاد شدن واژن شوند.

آیا بارداری سبب شل شدن و گشادی واژن می شود ؟

دکتر حسینی اصل بهترین جراح زیبایی زنان و عمل تایتنینگ در اهواز در پاسخ به این سوال می فرمایند ؛ به طور کلی عوامل متعددی از جمله بارداری ، زایمان به روش طبیعی ، یائسگی و غیره در گشاد شدن واژن اثرگذارند. در این میان ، بارداری و زایمان طبیعی دخالت قابل توجهی در شل شدگی و گشادی واژن دارند. زیرا در زایمان واژینال ( طبیعی ) ، فشاری مضاعف بر جداره واين وارد می شود. همچنین در این روش از زایمان ؛ به منظور سهولت خروج نوزاد از واژن ، ماهیچه های واژن باز شده و در نتیجه ؛ موارد مذکور منجر به سستی عضلات این ناحیه شده و گشادی واژن را به دنبال دارند.

از این رو بعد از زایمان طبیعی ، به خانم ها توصیه می شود که در راستای کاهش عوارض ناشی از زایمان خصوصا شلی عضلات واژن و کف لگن ؛ حتما تمرینات کگل را در منزل انجام دهند. البته شایان ذکر است که این ورزش ، به طور کامل موجب درمان شلی واژن نشده و در عمده موارد نیاز به انجام جراحی تایتنینگ در اهواز ( تنگ کردن واژن ) را ضروری می سازد.

 

تایتنینگ

 

عوارض گشاد شدن واژن

شل شدگی و گشاد شدن واژن می تواند موجب بروز درد مزمن لگنی ، بی اختیاری ادرار ، تخلیه گاز از واژن ، نرسیدن به ارگاسم و نارضایتی جنسی ، خشکی واژن و دردناک شدن مقاربت جنسی و غیره شود.  در این زمان بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان که در حوزه عمل تایتنیگ در اهواز یا سایر شهر های ایران مهرات دارد ؛ جهت رفع گشادی واژن ، انجام عمل زیبایی تایتنینگ که همان عمل تنگ کردن واژن باشد را پیشنهاد می نماید.

کاربردهای عمل تنگ کردن واژن

طبق گفته های بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان در اهواز با انجام عمل جراحی تایتنینگ می توان موارد ذیل را بهبود بخشیده و تا حدود زیادی درمان نمود :

 1. گشادی واژن
 2. افتادگی رحم
 3. بی اختیاری ادرار
 4. علائم یائسگی
 5. درد مقاربت جنسی
 6. خشکی و سوزش واژن
 7. عفونت های مداوم سیستم ادراری
 8. افتادگی یا اصطلاحا آتروفی واژن

 

تاینتنینگ

 

دلایل انجام تایتنینگ واژینال

همانطور که در طول مقاله اشاره شد این روش یکی از مناسب ترین تکنیک های درمان گشادی واژن است. گشاد شدن واژن بنا بر دلایل مختلفی به وجود می آید اما در برخی از افراد این مشکل یک اختلال مادرزادی است که باید از سنین پایین برای درمان آن ها اقدام کرد. مشکلات و اختلالاتی که به دلیل گشاد شدن واژن برای فرد به وجود می اید اصلی ترین علت برای انجام این پروسه محسوب می شود. عمل تنگ کردن واژن جهت برطرف کردن مشکلات زیر صورت می پذیرد.

 • کاهش اعتماد به نفس بیمار

اولین مشکلی که به دلیل گشاد شدن واژن ممکن است برای بیمار به وجود آید کاهش اعتماد به نفس می باشد. این مسئله در طولانی مدت می تواند موجب ایجاد نارضایتی و ناراحتی فرد در زمان برقراری رابطه جنسی می شود و حتی ممکن است از سوی شریک جنسی خود نیز سرزنش شود که این خود عاملی است که اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد. برای اشخاصی که با این شرایط عمل تایتنینگ برای بازگردادن روحیه از دست رفته آن ها الزامی می باشد.

 • اختلال در روابط جنسی

یکی از مشکلات اساسی که ممکن است به دلیل گشادی واژن برای بیماران به وجود آید تنها ناراضیاتی از رابطه جنسی نیست. زمانی که گشادی واژن شدت پیدا کند لذت بردن از رابطه کم تر می شود. در چنین شرایطی ارگاسم با مشکل رو به رو میشود و فرد ممکن است دچار درد در این ناحیه در زمان برقرار رابطه زناشویی شود.

 • بی اختیاری ادرار

از دیگر مواردی که باعث می شود عمل تایتنینگ ضرورت پیدا کند بی اختیاری ادرار می باشد. همانطور که می دانید واژن محل اصلی مجاری ادراری است که به همین دلیل بروز هر نوع اختلال و مشکلی در آن باعث می شود فرد در ادرار خود نیز با اختلال رو به رو شود. بی اختیاری در کنترل ادرار و ریزش ناگهانی از جمله مشکلاتی است که گشاد شدن واژن با خود به همراه دارد.

 

تایتنینگ

 

انواع روش های درمان شل شدگی و گشادی واژن

روش های متفاوتی برای درمان و از بین بردن شلی و گشادی واژن وجود دارد که در این قسمت از مقاله قصد داریم به هریک از آن ها بپردازیم :

 • انجام جراحی واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی با هدف برطرف شدن شل شدگی واژن یکی از شایع ترین و محبوب ترین روش های درمانی این مشکل در میان بانوان به خصوص ایرانیان می باشد. در این تکنیک جراح با برش هایی که در برخی از قسمت های واژن می زند ، عمل جراحی را بر روی بافت های این ناحیه انجام می دهد و موجب تنگ شدن شدن واژن می شود. عمل تنگ کردن واژن یا تایتنینگ باعث بهبود روابط جنسی و افزایش میل جنسی زنان می شود.

 • انجام ورزش

یکی از روش های ساده برای درمان این عارضه انجام ورزش می باشد اما باید بدانید که این کار نمی تواند شلی و گشادی واژن را به طور کامل از بین ببرد. در واقع شما با تقویت عضلات کف لگنی مانع از گشاد شدن واژن می شوید. یکی از این ورزش ها که بسیار ساده است و می توانید در منزل انجام دهید ورزش کگل می باشد.

 • عمل جراحی پرینورافی

یکی دیگر از عمل های تنگ کردن واژن یا تایتنینگ عمل پرینورافی می باشد. پرینه ناحیه میان واژن و مقعد می باشد که ممکن است در اثر بسیاری از عوامل مانند زایمان دچار پارگی یا شل شدگی شود. انجام این عمل جراحی با اعمال تغییرات و اصلاح عضلات کف لگن باعث بهبود و از بین رفتن گشادی واژن می شود.

 • لیزر

با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر می توان گفت لیزر در زمینه های متفاوت درمانی و زیبایی کاربرد های بسیار زیادی دارد. از جمله کاربرد های آن در زمینه جراحی های زیبایی ناحیه واژینال و رفع گشادی و شلی واژن می باشد. این روش به صورت سرپایی بوده و نیازی به انجام عمل جراحی و تزریق بی حسی یا بیهوشی ندارد.

انتخاب این که کدام یک از روش های فوق برای شما مناسب است و شما می توانید آن را انجام دهید کاملا به نظر و صلاحدید پزشک انتخابی شما بستگی دارد.

 

 

کاندیدای مناسب عمل تایتنینگ

به طور کلی افرادی که از شرایط ذیل برخوردارند ، گزینه مناسبی برای انجام این عمل می باشند :

 • اشخاصی که دچار اختلال در رسیدن به ارگاسم هستند.
 • افرادی که به علت گشادی واژن از رابطه جنسی لذت نمی برند.
 • دکتر فرزانه حسینی اصل می فرمایند اشخاصی که به دلیل افزایش سن ، واژن آن ها گشاد شده است ، کاندید مناسبی برای عمل تایتنینگ هستند.
 • افرادی که در اثر گشاد شدن واژن با عفونت در اندام تناسلی خود مواجه هستند.
 • اشخاصی که به صورت مادرزادی ( از بدو تولد ) با این اختلال روبرو هستند.
 • افرادی که دچار پرولاپس ارگان های لگنی نظیر افتادگی رحم یا مثانه هستند.
 • اشخاصی که در اثر زایمان های مکرر دچار گشادی واژن شده اند.
 • افرادی که در اثر گشادی واژن ، دائما به عفونت های باکتریایی یا قارچی مبتلا می شوند.

تاینتنینگ

 

ایا بارداری بعد از تنگ کردن واژن امکان پذیر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که خانم ها از متخصصان زنان و زایمان می پرسند این است که ایا می توان بعد از تایتنینگ باردار شد؟ زایمان موجب بازگشت واژن به حالت قبل نخواهد شد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم روش که شما برای انجام این کار انتخاب کرده اید بسیار مهم و تعیین کننده می باشد. به عنوان مثال اگر قصد دارید از روش جراحی برای تنگ کردن واژن استفاده نمایید بهتر است این کار را به بعد از بارداری و زایمان انجام دهید. همچنین نیاز است تا در زمان انجام این پروسه با پزشک خود در رابطه با اهداف و تصمیمات خود صحبت کنید تا او با توجه به وضعیتتان بهترین تصمیم را برای شما بگیرد.

 

تایتنینگ

 

آیا واژینال تایتنینگ با لیزر به اندازه جراحی موثر می باشد؟

در روند انجام جراحی به منظور تنگ کردن واژینال هدف نزدیک کردن عضلات واژن ، فاشیا و بافت های آسیب دیده کف لگن می باشد. امروزه تمایل افراد به استفاده از روش های جدید مبتی بر انرژی دستگاه لیزر به دلیل کم عارضه بودن و عدم استفاده از تیغ جراحی و بیهوشی در خانم های که نگران این موضوع هستند بسیار زیاد می باشد. همانطور که در متن های فوق گفته شد در روش لیزر ، از این دستگاه در جوانسازی بافت های همبند و مخاط واژن که از طریق بهبود خون رسانی و کلاژن سازی صورت می گیرد استفاده می شود.

آیا تنگ کردن واژن با لیزر باعث نازایی می شود؟

یکی از سوالات پرتکراری که در رابطه با پروسه های که در آن از لیزر استفاده می شود ، بیان می شود این است که آیا لیزر باعث نازایی می شود ، در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر ، چرا که طول موج لیزر برای چنین کاری به گونه ای تنظیم می شود که در باروری خانم ها اختلالی به وجود نیاورد.

مراقبت های بعد از عمل تایتنینگ

دکتر حسینی اصل بهترین جراح زیبایی زنان اهواز ؛ برای دستیابی به نتایج رضایت بخش و مطلوب از عمل جراحی  ، یکسری توصیه های مراقبتی را ارائه می نمایند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است.

 • خانم ها بعد از جراحی زیبایی واژن ، باید به طور مرتب واژن خود را با مواد شوینده مورد تایید پزشک معالج شان شستشو نمایند.
 • بهترین دکتر عمل تایتنینگ در اهواز توصیه می کنند پس از هر بار شستشوی واژن ، باید با حوله تمیز و سشوار ؛ آن را خشک کنید.
 • به مدت 6 – 4 هفته پس از عمل ، از داشتن مقاربت جنسی بپرهیزند.
 • از ایجاد فشار بر روی موضع جراحی شده ، اجتناب نمایند.
 • از انجام ورزش های سنگین و تمرینات بدنی کششی که تسریع گردش جریان خون را به دنبال دارند ، خودداری کنید.
 • تا زمانی که دکتر جراحی زیبایی زنان شما معین نموده ؛ از استعمال کرم ها و لوسیون های مخصوص زنانه ، پرهیز کنید.

 

تایتنینگ

 

چرا تایتنینگ انجام دهیم؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با انجام پروسه تنگ کردن واژن بدون استفاده از تیغ جراحی چه مزایای خارق العاده و ویژه ای را دریافت می کنید. از جمله مهم ترین مزایای این روش که باعث می شود افرادی که به گشاد شدن واژن دچار شده اند ، انجام آن را به روش جراحی ترجیح دهند ، کم دردسر بودن و کم عارضه بودن این پروسه می باشد. همانطور که می دانید این روش غیرتهاجمی بوده و در نتیجه دوره نقاهت کمتری را در پی دارد و فرد بعد از انجام آن درد ناشی از برش های جراحی ، تورم و غیره را تجربه نمی کند و سریع تر از آنچه که در ذهن خود می پندارد به نتایج مورد نظر خود دست پیدا می کند.

از سوی دیگر باید بدانید که گشاد شدن واژن می تواند لذت برقراری رابطه جنسی و دخول را کاهش دهد. پس اگر به دلیل دچار بودن به این عارضه از رابطه زناشویی خود لذت نمی برید و به همین خاطر اعتماد به نفس شما کاهش پیدا کرده است و به مرور زمان دچار کاهش میل جنسی شده اید بهتر است هر چه سریع تر برای انجام عمل تایتنینگ در اهواز توسط دکتر فرزانه حسینی اصل عجله کنید. با انجام این عمل شما می توانید لذت رسیدن به ارگاسم و یک رابطه پر اشتیاق و لذت بخش را با پارتنر یا همسر خود تجربه کنید.

لازم به ذکر است گشاد بودن ناحیه واژینال باعث ورود میکروب های جدی و خطرناک در این ناحیه شده و احتمال اینکه فرد به عفونت های شدید و خطرناک یا عفونت های قارچی مبتلا شود را افزایش می دهد با انجام عمل تنگ کردن ناحیه تناسلی زنانه می توانید احتمال بروز چنین مشکلاتی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

از دیگر مزایای مهم این فرایند می توان به از بین رفتن علائم بی اختیاری ادرار ناشی از گشاد بودن واژن و رفع خشکی آن اشاره کرد. برای بهره مند شدن از این مزایا و به دست اوردن نتایج عالی بهتر است وقت را از دست ندهید و به دنبال یک جراح و متخصص زنان و زایمان مجرب و متبحر در شهر خود مانند اهواز بگردید.

آیا تایتنیگ درد دارد؟

اگر از گروهی از بانوان هستید که به دلایل مختلف مانند زایمان مکرر، بارداری یا غیره دچار گشاد شدن واژن شده اید و تصمیم گرفته اید با روش های موجود در جوانسازی واژن ، اوضاع و کیفیت زندگی زناشویی خود را بهبود ببخشید حتما در زمینه های مختلفی برایتان سوال ایجاد می شود و به دنبال پاسخی هستید تا بتوانید با خیالی راحت و با اطمینان برای انجام یا عدم انجام این عمل تصمیم گیری نمایید. یکی از این سوالات میزان دردی است که باید در زمان نقاهت تحمل نمایید و البته سوال مهمی نیز هست. ناحیه تناسلی زنان به دلیل وجود اعصاب زیاد بسیار حساس است و به همین دلیل می تواند به راحتی تحریک شود. بسته به روشی که برای شما توسط پزشک از میان تنگ کردن واژن با نخ، پرینورافی یا غیره در نظر می گیرد باید انتظار کمی درد پس از رفع بی حسی جهت تایتنینگ در اهواز یا سایر را داشته باشید. اما لازم به ذکر است این عمل نیز مانند سایر جراحی ها، در ابتدای پروسه با بیحسی موضعی ، ناحیه تناسلی برای اعمال تغییرات آماده می شود بنابراین درد در حین این جراحی زیبایی وجود ندارد پس از برطرف شدن اثرات بی حسی نیز دردی خفیف بروز پیدا می کند که کاملا قابل تحمل بوده و نیاز به مداخلات پزشکی و مصرف مسکن نیست. تنها در صورتی که درد افزایش یافت داروهایی که دکتر تجویز کرده اند موثر واقع می شود. بروز تورم و کمی خونمردگی نیز طبیعی هستند و طی گذشت زمانی 1 الی 2 هفته ای رفع می شود. تنها برای شدت نگرفتن درد در موضع، از رابطه جنسی که منجر به اعمال فشار می گردد خودداری نمایید. غالبا اکثر بانوان پس از عمل تایتنیگ می تواند بدون مشکل خاصی، فعالیت های روتین خود را بدون تحمل درد از سر بگیرند.

نظرات بسته شده است.

تماس با دکتر