تایتنینگ

امروزه جراحی های زیبایی واژن ( اندام تناسلی بانوان ) که تایتنینگ نیز یکی از آن ها می باشد ، به عنوان محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می روند و روزانه بر شمار متقاضیان آن ها افزوده می گردد. این عمل زیبایی که با عنوان عمل تنگ کردن واژن نیز شناخته می شود ، یکی از اعمال پرطرفدار در حوزه جراحی های زنان و  تخصص متخصص زنان می باشد ؛ لذا افرادی که با این مشکل مواجه هستند می بایست جهت رفع این اختلال و عوارض آن ، به یک پزشک متخصص زنان مجرب و متبحر مراجعه نمایند.

دکتر فرزانه حسینی اصل ، جراح و متخصص زنان ، یکی از بهترین پزشکان حوزه زنان بوده و با تجربه فراوانی که در این زمینه دارند می توانند نتایج درخشانی را برای بیماران خود رقم بزنند.

 

تایتنینگ

 

علل گشاد شدن واژن

قبل از پرداختن به عمل تایتنینگ  باید بدانیم که در چه صورتی باید از آن استفاده کنیم ؟ چه چیزی باعث گشاد شدن واژن می شود؟ عوامل بسیار زیادی همچون افزایش سن ، کاهش وزن ، بارداری ، زایمان ، تغییر هورمون ها در دوران یائسگی و غیره ؛ همگی از مواردی هستند که می توانند زمینه ساز شکننده و نازک شدن جداره واژن و نهایتا گشاد شدن واژن شوند.

آیا بارداری سبب شل شدن و گشادی واژن می شود ؟

دکتر حسینی اصل بهترین جراح زیبایی زنان و عمل تایتنینگ در اهواز در پاسخ به این سوال می فرمایند ؛ به طور کلی عوامل متعددی از جمله بارداری ، زایمان به روش طبیعی ، یائسگی و غیره در گشاد شدن واژن اثرگذارند. در این میان ، بارداری و زایمان طبیعی دخالت قابل توجهی در شل شدگی و گشادی واژن دارند. زیرا در زایمان واژینال ( طبیعی ) ، فشاری مضاعف بر جداره واين وارد می شود. همچنین در این روش از زایمان ؛ به منظور سهولت خروج نوزاد از واژن ، ماهیچه های واژن باز شده و در نتیجه ؛ موارد مذکور منجر به سستی عضلات این ناحیه شده و گشادی واژن را به دنبال دارند.

از این رو بعد از زایمان طبیعی ، به خانم ها توصیه می شود که در راستای کاهش عوارض ناشی از زایمان خصوصا شلی عضلات واژن و کف لگن ؛ حتما تمرینات کگل را در منزل انجام دهند. البته شایان ذکر است که این ورزش ، به طور کامل موجب درمان شلی واژن نشده و در عمده موارد نیاز به انجام جراحی تایتنینگ ( تنگ کردن واژن ) را ضروری می سازد.

عوارض گشاد شدن واژن

شل شدگی و گشاد شدن واژن می تواند موجب بروز موارد زیر گردد :

 • درد مزمن لگنی
 • بی اختیاری ادرار
 • تخلیه گاز از واژن
 • نرسیدن به ارگاسم و نارضایتی جنسی
 • خشکی واژن و دردناک شدن مقاربت جنسی

در این زمان بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان در اهواز و سایر شهر های ایران ؛ جهت رفع گشادی واژن ، انجام عمل زیبایی تایتنینگ که همان عمل تنگ کردن واژن باشد را پیشنهاد می نماید.

 

تایتنینگ

کاربردهای عمل تایتنینگ یا تنگ کردن واژن

طبق گفته های بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان در اهواز با انجام عمل جراحی تایتنینگ می توان موارد ذیل را بهبود بخشیده و تا حدود زیادی درمان نمود :

 1. گشادی واژن
 2. افتادگی رحم
 3. بی اختیاری ادرار
 4. علائم یائسگی
 5. درد مقاربت جنسی
 6. خشکی و سوزش واژن
 7. عفونت های مداوم سیستم ادراری
 8. افتادگی یا اصطلاحا آتروفی واژن

انواع روش های درمان شل شدگی و گشادی واژن

روش های متفاوتی برای درمان و از بین بردن شلی و گشادی واژن وجود دارد که در این قسمت از مقاله قصد داریم به هریک از آن ها بپردازیم :

 • انجام جراحی واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی با هدف برطرف شدن شل شدگی واژن یکی از شایع ترین و محبوب ترین روش های درمانی این مشکل در میان بانوان به خصوص ایرانیان می باشد. در این تکنیک جراح با برش هایی که در برخی از قسمت های واژن می زند ، عمل جراحی را بر روی بافت های این ناحیه انجام می دهد و موجب تنگ شدن شدن واژن می شود. عمل تنگ کردن واژن یا تایتنینگ باعث بهبود روابط جنسی و افزایش میل جنسی زنان می شود.

 • انجام ورزش

یکی از روش های ساده برای درمان این عارضه انجام ورزش می باشد اما باید بدانید که این کار نمی تواند شلی و گشادی واژن را به طور کامل از بین ببرد. در واقع شما با تقویت عضلات کف لگنی مانع از گشاد شدن واژن می شوید. یکی از این ورزش ها که بسیار ساده است و می توانید در منزل انجام دهید ورزش کگل می باشد.

 • عمل جراحی پرینورافی

یکی دیگر از عمل های تنگ کردن واژن یا تایتنینگ عمل پرینورافی می باشد. پرینه ناحیه میان واژن و مقعد می باشد که ممکن است در اثر بسیاری از عوامل مانند زایمان دچار پارگی یا شل شدگی شود. انجام این عمل جراحی با اعمال تغییرات و اصلاح عضلات کف لگن باعث بهبود و از بین رفتن گشادی واژن می شود.

 • لیزر

با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر می توان گفت لیزر در زمینه های متفاوت درمانی و زیبایی کاربرد های بسیار زیادی دارد. از جمله کاربرد های آن در زمینه جراحی های زیبایی ناحیه واژینال و رفع گشادی و شلی واژن می باشد. این روش به صورت سرپایی بوده و نیازی به انجام عمل جراحی و تزریق بی حسی یا بیهوشی ندارد.

انتخاب این که کدام یک از روش های فوق برای شما مناسب است و شما می توانید آن را انجام دهید کاملا به نظر و صلاحدید پزشک انتخابی شما بستگی دارد.

 

کاندیدای مناسب عمل تایتنینگ

به طور کلی افرادی که از شرایط ذیل برخوردارند ، گزینه مناسبی برای انجام این عمل می باشند :

 • اشخاصی که دچار اختلال در رسیدن به ارگاسم هستند.
 • افرادی که به علت گشادی واژن از رابطه جنسی لذت نمی برند.
 • دکتر فرزانه حسینی اصل می فرمایند اشخاصی که به دلیل افزایش سن ، واژن آن ها گشاد شده است ، کاندید مناسبی برای عمل تایتنینگ هستند.
 • افرادی که در اثر گشاد شدن واژن با عفونت در اندام تناسلی خود مواجه هستند.
 • اشخاصی که به صورت مادرزادی ( از بدو تولد ) با این اختلال روبرو هستند.
 • افرادی که دچار پرولاپس ارگان های لگنی نظیر افتادگی رحم یا مثانه هستند.
 • اشخاصی که در اثر زایمان های مکرر دچار گشادی واژن شده اند.
 • افرادی که در اثر گشادی واژن ، دائما به عفونت های باکتریایی یا قارچی مبتلا می شوند.

مراقبت های بعد از عمل تایتنینگ

دکتر حسینی اصل بهترین جراح زیبایی زنان اهواز ؛ برای دستیابی به نتایج رضایت بخش و مطلوب از عمل جراحی  ، یکسری توصیه های مراقبتی را ارائه می نمایند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است.

 • خانم ها بعد از جراحی زیبایی واژن ، باید به طور مرتب واژن خود را با مواد شوینده مورد تایید پزشک معالج شان شستشو نمایند.
 • بهترین دکتر عمل تایتنینگ در اهواز توصیه می کنند پس از هر بار شستشوی واژن ، باید با حوله تمیز و سشوار ؛ آن را خشک کنید.
 • به مدت 6 – 4 هفته پس از عمل ، از داشتن مقاربت جنسی بپرهیزند.
 • از ایجاد فشار بر روی موضع جراحی شده ، اجتناب نمایند.
 • از انجام ورزش های سنگین و تمرینات بدنی کششی که تسریع گردش جریان خون را به دنبال دارند ، خودداری کنید.
 • تا زمانی که دکتر جراحی زیبایی زنان شما معین نموده ؛ از استعمال کرم ها و لوسیون های مخصوص زنانه ، پرهیز کنید.

نظرات بسته شده است.

تماس با دکتر