تنگ کردن واژن بدون جراحی

یکی از شایع ترین دغدغه های خانم ها مسئله گشادی واژن می باشد که غالبا در پی زایمان طبیعی ، افزایش سن ، افزایش وزن و یائسگی رخ می دهد. خیلی از افراد از ترس اینکه بعد از انجام عمل جراحی حس جنسی خود را از دست می دهند این مشکل را برطرف نمی کنند و در نهایت لذت جنسی خود و همچنین اعتماد به نفسان را کاهش می دهند. اما باید بگویم که با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نیازی به جراحی برای رسیدن به اندام تناسلی زیبا و برطرف کردن گشاد بودن واژن نیست چرا که بدون عمل جراحی نیز می توان این مشکل را برطرف کرد. ما در این مقاله از سایت دکتر فرزانه حسینی اصل بهترین جراح و متخصص زیبایی زنان و زایمان در اهواز و خوزستان قصد داریم در رابطه با روش های تنگ کردن واژن بدون جراحی صحبت کنیم. اگر به دنبال روشی ایمن در این زمینه هستید این مقاله را از دست ندهید. دکتر فرزانه حسینی اصل با انجام تک تک این موارد با کیفیت بالا می توانند به افزایش اعتماد به نفس و همچنین افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی شما کمک کنند.

 

تنگ کردن واژن بدون جراحی

دلایل گشاد شدن واژن

گشاد شدن واژن یک موضوعی است که برای بسیاری از زنان مهم است و ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی از دلایل گشاد شدن واژن شامل موارد زیر می‌شود:

 1. زایمان طبیعی: یکی از دلایل اصلی گشاد شدن واژن، زایمان طبیعی است. در زمان زایمان، با فشار و تماس مکرر با واژن، این منطقه ممکن است گشاد شود.
 2. پیری: با پیری، عضلات و بافت‌های واژن ممکن است ضعیف شده و گشادتر شوند.
 3. تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی مانند کاهش افزایش استروژن در دوران یائسگی می‌تواند باعث گشاد شدن

عمل تنگ کردن واژن برای چه افرادی مناسب است؟

عمل تنگ کردن واژن یک روش جراحی برای سفت کردن عضلات و بافت‌های واژن است. این عمل می‌تواند برای رفع مشکلاتی مانند گشادی واژن، بی‌اختیاری ادراری استرسی و افتادگی اندام‌های لگنی انجام شود.عمل تنگ کردن واژن برای افراد زیر مناسب است:

 • زنانی که بعد از زایمان طبیعی دچار گشادی واژن شده‌اند.
 • عزیزانی که به دلیل افزایش سن یا یائسگی دچار شل شدن عضلات واژن شده‌اند.
 • خانم هایی که به دلیل نقص مادرزادی یا بیماری‌های خاص دچار شل شدن عضلات واژن شده‌اند.
 • افرادی که به دلیل بی‌اختیاری ادراری استرسی ناشی از شل شدن عضلات کف لگن دچار مشکل هستند.
 • بانوانی که به علت افتادگی اندام‌های لگنی مانند رحم، مثانه یا روده دچار مشکل هستن

روش های تنگ کردن واژن بدون جراحی

در این خصوص ، باید خاطر نشان نمود که واژن به طور ذاتی از پتانسیل و قابلیت ارتجاعی برخوردار بوده و می تواند به خودی خود و در مواقع لزوم تنگ یا گشاد شود ؛ از این رو خانم ها نباید از این موضوع ابراز نگرانی نمایند. البته ناگفته نماند مواردی که در ابتدا به آن ها اشاره شد ، موجب از هم گسیختگی عضلات واژن شده و قاعدتا به دنبال آن ها ؛ واژن ، قوام و تنگی سابق خود را از دست خواهد داد. از این رو می توان گفت به طور کلی گشادی واژن ، معضلی است که بانوان با آن درگیر بوده و همواره به دنبال یافتن راهی جهت رهایی از آن و تنگ کردن مجدد واژن می باشند ، تا به این ترتیب علاوه بر افزایش اعتماد به نفس ؛ روابط زناشویی خود را نیز بهبود بخشیده و رضایت جنسی خویش و شریک جنسی شان را فراهم آورند. لازم به ذکر است گشادی واژن ، نه تنها کیفیت مقاربت جنسی را تحت الشعاع قرار می دهد ؛ بلکه عوارض دیگری اعم از خشکی واژن ، بی اختیاری ادرار و غیره را نیز در پی دارد.

تنگ کردن واژن با لیزر

به منظور بازیابی تنگی واژن ، روش ها و متدهای مختلف جراحی و غیر جراحی وجود دارد. در این میان ، تنگ کردن واژن با لیزر یکی از پرطرفدارترین روش های تنگ کردن واژن بدون جراحی می باشد که در حال حاضر محبوبیت بالایی در بین خانم ها یافته است. دلیل توجه به این روش ، از این حیث است که اکثر بانوان از انجام تکنیک های جراحی و تهاجمی واهمه دارند و در پی یافتن راهی موثر و کارآمد ولی در عین حال ایمن و بی خطر می باشند. با استفاده از فناوری لیزر می توان ، عضلات واژن را تقویت نموده و گشادی و شل شدگی واژن را برطرف نمود .

درواقع باید بدانید که این روش جدید و موثربه وسیله لیزر CO2 و Erbium YAG در این زمینه بکاربرده می شود . این فرآیند ممکن است تحت نام ‌هایی نظیر “لیزرهای تنظیمی واژن” شناخته شود و از جمله روش های تنگ کردن واژن بدون جراحی شناخته می شود . در این بخش چند نکته مهم در رابطه با نحوه انجام این فرآیند و مراحل آن را برای شما ذکر کرده ایم که شامل :

آماده ‌سازی : قبل از شروع فرآیند ، پزشک شما احتمالاً یک مصاحبه حضوری با شما خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که لیزر تنگ کننده واژن برای شما مناسب است یا خیر؟

فرآیند لیزر : در حین انجام این پروسه ، یک لیزر با طول موج مختلف بر روی بافت ‌های واژن اعمال می‌ شود که این لیزر می‌ تواند بافت ‌های کلاژن را تحریک کرده و به تنگی واژن کمک کند.

تحت نظر پزشک : تنگ کردن واژن با لیزر باید تحت نظر یک پزشک متخصص با تجربه انجام شود. پزشک با توجه به وضعیت شما ، تاریخچه پزشکی و نیازهای فرد ، دستگاه لیزر مناسب را انتخاب کرده و پارامترهای آن را تنظیم خواهد کرد.

مدت زمان و تعداد جلسات : ممکن است فرد نیاز به انجام چند جلسه لیزر داشته باشد تا نتایج دائمی حاصل شود . همچنین تعداد جلسات و مدت زمان هر جلسه ممکن است در هر شخص با شخص دیگر متفاوت باشد .

بازیابی : بعد از جلسات لیزر ، مراقبت ‌هایی لازم است و این ممکن است شامل استراحت و استفاده از محصولاتی برای بهداشت واژن باشد .

توجه داشته باشید که هر فرد به عنوان یک شخص نتایج منحصر به فرد خود را بعد از تنگ کردن واژن بدون جراحی دریافت خواهد کرد . مهمترین مرحله در این فرآیند ، مشاوره با یک پزشک متخصص است تا او بتواند نیازها و توقعات شما را در نظر بگیرد و به شما پیشنهادات مناسبی ارائه دهد.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

به طور کلی بانوان با تنگ کردن واژینال می توانند ، تمایل جنسی خود را بازیافته و بدین ترتیب به زندگی زناشویی خود روحی دوباره بخشند. از جمله مزایای تنگ کردن واژن با لیزر عبارتند از :

 • در تنگ کردن واژن با لیزر ، نیاز به ایجاد هیچ گونه برشی وجود ندارد و فاقد درد و خونریزی می باشد.
 • دوره نقاهت تنگ کردن واژن بدون جراحی ( با لیزر ) کوتاه بوده و پس از انجام آن ، امکان بازگشت سریع به امور روزمره وجود دارد.
 • هزینه تنگ ساختن واژن با لیزر به مراتب ، کمتر از روش های جراحی است.

 

 

سفت و شل بودن واژن

بیشتر بانوان برای تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش که در کیفیت بالای زندگی تاثیر بسزایی می گذارد به دنبال تنگ و سفت کردن واژن خود با روش ‌های خانگی و طبیعی می‌ باشند. البته باید بگوییم که به طور کلی لزوما تمام روش ها برای داشتن واژنی سفت و رابطه ای مطلوب مناسب و کاملا ایمن نیستند و خانم ها حتما پیش از به کارگیری آن ها باید تحقیقات لازم در خصوص استاندارد بودن آن ها را انجام دهند. اما به اصطلاح عامیانه تنگ شدن واژن ، می ‌تواند بر رفاه جنسی ، سلامت و راحتی زوج ها حین رابطه ، تاثیری مثبت می گذارد. به همین جهت بانوان معمولا به دنبال راهکاری برای سفت شدن واژن خود می باشند و بهتر است قبل از به انجام آن‌ها بررسی های لازم انجام شود.

آیا امکان سستی واژن وجود دارد؟

باورهای غلط زیادی در مورد این اندام وجود دارد. به ‌عنوان مثال بعضی از اشخاص معتقدند که این اندام پس از مدتی برای همیشه انعطاف ‌پذیری و سفتی خود را از دست می ‌دهد. اما باید بگوییم که به دلیل خاصیت الاستیکی که واژن دارد این مطلب صحیح نیست و همانند اتفاقی که در حین زایمان طبیعی می افتد ، در مدت زمان کوتاهی دیواره آن دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد. هر چند با افزایش سن و فرزند آوری ، آن هم با زایمان طبیعی امکان سستی در واژن وجود دارد و ممکن است طی زمان های مختلف تحت تاثیر عوامل گوناگونی تغییر کند اما در واقع موجب از دست دادن کشش خود برای همیشه نمی شود زیرا وظیفه این اندام جمع و منبسط شدن عضلاتش است. مهم نیست فرد چه مقدار رابطه جنسی و چند وقت یکبار انجام می دهد اما کشیدگی دائمی در واژن و هر بار برقراری رابطه برای زنان به وجود نمی آید.

دوره نقاهت تنگ کردن واژن چه مدت است؟

مدت زمان دوره نقاهت پس از عمل تنگ کردن واژن ممکن است بستگی به میزان و نوع عمل، وضعیت سلامتی شخص، و راهکارهای درمانی استفاده شده داشته باشد. عموماً، پزشک شما می‌تواند بر اساس شرایط خاص شما، زمان مناسبی برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره و روند نقاهت را تعیین کند.
بعد از عمل تنگ کردن واژن، پزشک شما ممکن است توصیه کند که به مدت حدود ۴ تا ۶ روز فعالیت‌های فیزیکی سنگین و جنسی را متوقف کنید. همچنین، شما ممکن است به طور موقت از استفاده از تمپری بپرهیزید و راهکارهای دیگری را که پزشک شما توصیه می‌کند رعایت کنید.
مهم است که در طول دوره نقاهت، همه دستورالعمل‌ها و توصیه‌های پزشک خود را رعایت کنید. همچنین، اگر هر گونه علامت یا عوارض ناخوشایند را تجربه می‌کنید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

سخن آخر

باید توجه داشت که تنگ کردن واژن با استفاده از روش های غیر جراحی اعم از لیزر ، برای افراد با گشاد شدگی های شدید واژن ، پاسخگو نخواهد بود. لذا توصیه می شود پیش از اقدام به تنگ کردن واژن ، حتما به جراح و متخصص زنان مراجعه شود و با مشورت ایشان ، مناسب ترین و بهترین گزینه درمانی انتخاب گردد.

نظرات بسته شده است.

تماس با دکتر